Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu grantowego i otrzymanie dotacji na „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno–artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego”

  • Strona główna
  • Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu grantowego i otrzymanie dotacji na „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno–artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego”
10 lut
0

Rozstrzygnięcie VII edycji konkursu grantowego i otrzymanie dotacji na „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno–artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego”

Fundacja Panaceum po raz czwarty otrzymała dotację na realizację projektu „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno – artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego”. Projekt został dofinansowany przez Fundację „Fundusz Grantowy dla Płocka" na kwotę 16.500 zł. Uroczyste ogłoszenie wyników VII edycji konkursu odbyło się 4 lutego b.r. w Galerii Sztuki Dzieci i Młodzieży w CH Atrium Mosty.
 

VII edycja konkursu grantowego została ogłoszona w listopadzie 2014 roku, a wnioski przyjmowane były do 8 stycznia 2015 roku. Projekt Fundacji Panaceum znalazł się wśród 70 złożonych ofert, w tym 49 w konkursie dla NGO i 19 od osób indywidualnych i grup nieformalnych. Rada Programowa, Zarząd i Rada Fundacji wybrały te projekty, które spełniały następujące warunki: były najbardziej atrakcyjne dla płocczan, skierowane do szerokiego grona odbiorców, dobrze przemyślane i odpowiadające na rzeczywistą potrzebę. Za taki właśnie został uznany projekt Fundacji Panaceum „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno – artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego”. Symboliczne czeki laureatom VII edycji konkursu grantowego oraz I edycji dla osób indywidualnych i grup nieformalnych wręczyli Fundatorzy Fundacji: Roman Siemiątkowski – Zastępca Prezydenta Miasta Płocka ds. Polityki Społecznej i Przewodniczący Rady Fundatorów Fundacji, Leszek Kurnicki – Dyrektor Wykonawczy ds. Marketingu w PKN ORLEN i członek Rady Fundatorów, Piotr Żehaluk – członek Zarządu Basell Orlen Polyolefins Sp. z o.o. oraz Joanna Kaczmarska – w imieniu Levi Strauss Foundation.

Projekt „Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych – kulinarne ekspresje i muzyczno – artystyczne inspiracje w teatrze życia codziennego” jest kontynuacją działań prowadzonych w poprzednich edycjach konkursów grantowych. Płockie Centrum Osób Niepełnosprawnych powstało w 2010 roku z myślą o osobach niepełnosprawnych, które w ciekawy sposób mogą spędzić wolny czas zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, dbając o swój rozwój społeczny i jednocześnie integrując się z innymi. Projekt skierowany jest do osób niepełnosprawnych mieszkających w Płocku i przewiduje udział blisko 250 osób w cyklicznie prowadzonych wtorkowych zajęciach. Płockie Centrum otwarte będzie w raz w tygodniu, we wtorki od godziny 15.00 do 19.00, a zajęcia w  Centrum prowadzić będą przeszkoleni mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” – 5 osób pod kierunkiem 2 wykwalifikowanych instruktorów terapii zajęciowej, zatrudnionych w ramach projektu. Warto dodać, iż jest to jedyne tego typu miejsce w Płocku, w którym osoby niepełnosprawne mogą się razem spotkać.

W tegorocznej edycji projektu, w okresie marzec – listopad zaplanowano cztery rodzaje różnorodnych zajęć:

·         wtorek muzyczno-taneczny „zumba”–  zajęcia organizowane w ramach Centrum podczas wtorków muzyczno – tanecznych  składały się będą z dwóch części: zajęć zumby oraz spotkań w stylu disco, zajęcia zumby pozwolą beneficjentom poznać latynoskie rytmy tańca, połączone z aerobikiem,

·         wtorek plastyczno – etnograficzny – beneficjenci będą mieli możliwość wziąć udział w warsztatach malarskich, ceramicznych lub zdobyć niezbędne informacje na temat malarzy i dzieł sztuki, wtorki plastyczo – etnograficzne mają w swoim założeniu poznawanie różnych kultur i tradycji wybranych krajów z całego świata,

·         wtorek kulinarny – smaki świata – dla amatorów i pasjonatów gotowania stworzymy akademię kulinarną, poprzez którą zaoferujemy szeroką ofertę kursów tematycznych i doszkalających technikę gotowania uczestników. Do dyspozycji uczestników będzie w pełni wyposażony aneks kuchenny, gdzie w miłej atmosferze, pod okiem instruktora będzie można przygotować, a następnie skosztować efektów swoich kulinarnych zmagań z tematem. Podczas zajęć uczestnicy będą poznawali kuchnię od podstaw. Pokusimy się o przygotowanie prostych, ale różnorodnych dań z różnych krańców świata,

·         wtorek teatralny – w teatrze życia codziennego – warsztaty teatralne poprowadzi aktor i reżyser sztuk teatralnych w Teatrze Per Se – Adam Bonalski, którego Fundacja zatrudni w ramach umowy o dzieło. Warsztaty teatralne będzie to autorski program rozwoju uczestnika poprzez działania teatralne i pozateatralne. Efektem wieńczącym cykl spotkań i warsztatów teatralnych, odbywających się przez dziesięć miesięcy będzie, m.in.:  sztuka teatralna w wykonaniu osób niepełnosprawnych i wolontariuszy pod kierunkiem pana Adama Bonalskiego, wystawiona na imprezie podsumowującej zakończenie projektu.

Fundacja Panaceum i Dom Pomocy Społecznej „Przyjaznych Serc” serdecznie zapraszają wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w cyklicznie prowadzonych zajęciach w Płockim Centrum. Tradycyjnie zapewniamy miłą atmosferę, interesujące zajęcia, dobrą zabawę, a także pyszny poczęstunek.

Categorised in: